Wednesday, 6 October 2010

Vai esi ar mieru dabūt herpes ?

Tieši tā. Tādu jautājumu man gribās uzdot meitenēm, jo pārāk bieži redzu, kā meičas kosmētikas veikalos sevi pakļauj nevajadzīgam riskam  .  Gribētos pastāstīt ,  kā pasargāt sevi no nesmukumiem. Ceru,  ka kāda ieklausīsies . :)
Dalīties ar kosmētiku man ir tāds kā tabu.  Ne tāpēc, ka esmu skopa , riebīga vai savtīga.
Iedomājies, ka dalies savā lūpu spīdumā ar pāris tūkstošiem svešu garāmgājēju . Tieši tas notiek kosmētikas veikalos. Lūpu spīduma testeri pirms tevis ir uz savām lūpām izmēģinājuši simtiem cilvēku, un tu nevari zināt , vai šīs personas ir rūpējušās par higiēnu, nomazgājuši rokas pēc tualetes, vai pārnēsā kādus slimības baciļus . Jebkurš , kas ir notestējis testeri, atstāj uz tā savas baktērijas . Ja tev ir aizkosta vai sasprēgājusi lūpa  un tu izmēģini lūpukrāsu, kuru ir lietojis kāds , kuram ir herpes, tu dabūsi herpes. Momentāli

Visbīstamākie ir lūpu un acu produkti , it īpaši skropstu tuša. NEKAD nemēģini skropstu tušu veikalā . Acs infekcijas slimības ir visnepatīkamākās un viegli pārnēsājas tieši ar tušas birstīti .

Jāatzīst, ka pati neesmu balta un pūkaina, arī es agrāk bez liekas domāšanas zieķēju virsū Drogu labumus, jo no kosmētikas par brīvu ir grūti atteikties un pat neaizdomājos par to, ka tas varētu būt bīstami ...   Tagad pret testeriem izturos prātīgi un padalīšos informācijā , kā atrast savu toni, nepakļaujot savu veselību briesmām :)

Tonālais krēms ? Kad izvēlies tonālo krēmu vai konsīleri, uzliec nedaudz uz rokas, pietuvini roku zoda līnijai un salīdzini ar ādas toni. Ja krāsa  saskan un neredz atšķirību  , tad tonis ir tavs.

Zīmuļus , šķidrās acu līnijas , ēnas , pūderus un citas lietas var droši testēt uz rokas . Uz sejas tie izskatīsies tieši tāpat kā uz rokas . Ja tonis ir tavs, tas tevi papildinās, ja nav tavs, izskatīsies slimīgi .

Ko darīt ar lūpukrāsu ?  Nekādā gadījumā neliec lūpukrāsu vai spīdumu uz lūpām ! Lūpukrāsu izmēģina, uzliekot uz pirksta un pirkstu pieliek tuvu lūpām un skatās spogulī  . Ja lūpukrāsiņa tev piestāv, to uzreiz redzēsi . Ar lūpu spīdumu jādara tāpat, tikai dēļ tā lipīgās konsistences uzreiz pēc izmēģināšanas jānotīra roka ar antibakteriālu salveti .
Skropstu tuša ?  skropstu tušas iegāde man ir loterija. Vai nu der, vai neder , jo diemžēl nezinu veidu, kā to izmēģināt , lai nepakļautu sevi infekcijas riskam .

Centies izvairīties no produktiem, kuros var "iebraukt " ar rokām . Ja iespējams, notīri testeri ar salveti .
Neizmēģini  veikala otas, it īpaši tās, kurām ir dzīvnieku sari. Baktērijas labi jūtas uz tādām un dabīgās otas ir grūtāk attīrīt .
Vienmēr nēsā līdzi antibakteriālu līdzekli, ar kuru vari notīrīt rokas.
Pats galvenais produkts manā somā ir antibakteriālas salvetes . ja tādu nav , var izlīdzēties ar parastu salveti, kas samērcēta alkoholā . pēc veikala apmeklējuma obligati nomazgājiet rokas .
Nebaidies, ka izskatīsies smieklīgi. Nav nekā nosodāma tajā, ka cilvēks nevēlas dabūt infekciju :)

Meitenes, kas strādā lielveikalos ,kosmētikas nodaļā , pašas bieži čiepj testerus, kurus cenšās pēc tam pārdot "lētāk nekā veikala cena " . Esiet uzmanīgas ! Var gadīties, ka testeris ir nelietots un tīrs , bet bieži jums apgalvos, ka tas ir izmēģināts 1 - 3 reizes, kas reāli nozīmē, ka tas ir stāvējis veikala plauktinā un tam ir pieskārušās daudz netīru roķeļu :)

Ja mans teiktais Tevi nav pārliecinājis , tad  Philadelfijā  Bioloģijas zinātņu universitātes profesore  Dr. Elizabeth Brook publiskoja divu gadu ilga pētījuma resultātus, kurā atklājās, ka 6dienās , kad ir vislielākais pieplūdums veikalos,  100 % ! kosmētikas testeru bij inficēti ar bīstamām baktērijām .  domāju, ka statistika pie mums nav labāka , tikai pie mums neviens to nav pētījis .
Bildes es nelikšu, jo man tās nodzina apetīti un negribētos jūs  traumēt , bet ja interesē , pameklējiet google bildēs, kā izskatās Herpes, Strep ,Pink eye ,  E. Coli . Tās ir infekcijas, kuras var viegli dabūt, ja vēlas uzkrāsoties par brīvu veikalā.


Gribētos dzirdēt jūsu pieredzi  , varbūt kādi īpaši paņēmieni,  kā izvēlēties kosmētiku?
Sargiet sevi un esiet skaistas !  ^-^

4 comments:

 1. Labrīt :) Man liels prieks, ka vismaz kādam noderēs :)

  ReplyDelete
 2. Paldies . rozā acs izskatas pretigi, negribētu taadu dabūt

  ReplyDelete
 3. Labs raksts.
  Vēl iesaku izpētīt kosmētikas sastāvu un aprakstīt katras ķīmiskās vielas ietekmi uz cilvēka organismu lietojot to ilgstoši. Tas pats attiecas uz šampūniem, dušas želejām un ziepēm...

  ReplyDelete